VIII “RAMÓN BLÁZQUEZ” MIKRORRELATOEN LEHIAKETA / CONCURSO DE MICRORRELATOS

BADAUKAGU RAMÓN BLÁZQUEZ IRAKASLE OHIAREN OROIMENEZ URTERO EGITEN DUGUN MIKRORRELATOEN LEHIAKETAREN EMAITZAK. PASADEN IKASTURTEAN, KONFINAMENDUA ZELA ETA, EZIN ZEN SARIEN BANAKETA EGIN. HORREGATIK AURTEN EMAITZA BIKOITZA IZANGO DUGU.

YA TENEMOS LOS RESULTADOS DE NUESTRO CONCURSO ANUAL DE MICRORRELATOS EN RECUERDO DE NUESTRO QUERIDO RAMÓN BLÁZQUEZ. DADO QUE EL AÑO PASADO NO SE PUDO REALIZAR LA ENTREGA DE PREMIOS POR ESTAR CONFINADOS, ESTE AÑO TENEMOS DOBLE ENTREGA.

Sari banaketaren ekitaldia MARTXOAREN 17an, 17:00etan, izango da Areto Nagusian.  Sentitzen dugu jakinaraztea PUBLIKORIK GABEKO EKITALDIA izango dela segurtasun arrazoiengatik.

La entrega de premios tendrá lugar el día 17 de MARZO a las 17:00 horas en el Salón de Actos. Sentimos comunicar que SERÁ UN ACTO SIN PÚBLICO por motivos de seguridad.

Hemen dituzue bi edizioen emaitzak. / Aquí tenéis los resultados de las dos ediciones.

VII EDIZIOAN LAN AUKERATUAK ETA SARITUAK (2020)

TRABAJOS SELECCIONADOS Y PREMIADOS EN LA VII EDICIÓN (2020)

L.H. 1. MAILA

  • MARKEL MEAZA SANTOS
  • MIKEL GUTIERREZ SEMEDO (SARITUA / PREMIADO)
  • JON REY CASADO
  • HAIZEA CENIZO BENGOETXEA

L.H. 2. MAILA

  • OLATZ ARZA FERNANDEZ
  • LAIA GARCIA IGLESIAS
  • IRAIA RIOS GURTUBAI (SARITUA / PREMIADA)
  • VENUS LEILA ZOCOL ABALOS

L.H. 3. MAILA

  • ISABELA GIRALDO JIMENEZ
  • ITXASO URANGA  SANZ
  • NORA LARIA GAGO (SARITUA / PREMIADA)
  • MAITE REYES BENGOETXEA

L.H. 4. MAILA

  • IBAI DE MENA FARIÑAS
  • MAIDER TRIGUEROS BARBOLLA
  • ARAI SAN MARTIN JIMENEZ
  • INES BLANCO CORREA (SARITUA / PREMIADA)

L.H. 5. MAILA

  • MIKEL SANZ IZARZUGAZA (SARITUA / PREMIADO)
  • IRENE SANTOS SANZ
  • ZURIÑE PEREZ RODRIGUEZ
  • IGOR CASTIÑEIRA MARTINEZ

L.H. 6. MAILA

  • IZARO NAVAS GARCIA
  • LEIRE AGUILERA MONTILLA
  • NAHIA AGUILERA MONTILLA (SARITUA / PREMIADA)
  • ALBA GARCIA ALVAREZ

D.B.H. 1. MAILA

  • EVA AREAN PORTUGAL
  • JUNE CORTAJARENA IBARGUEN
  • ELIXANE GODOY CALONGE (SARITUA / PREMIADA)
  • AINARA GARCÍA NÚÑEZ

DBH. 2. MAILA

  • JASMINE MORALES TALLEDA (SARITUA / PREMIADA)
  • NAROA ARDIONS SEGUI
  • IRENE MARTINEZ RENDO
  • NEREA MOLINA SALSAMENDI

DBH 3. MAILA

  • ALEXANDRU ANTONIO NEGRU
  • IZARO SANTOS MONTERO
  • JANIRE FEIJOO SANCHEZ (SARITUA / PREMIADA)
  • JULEN TRIGUEROS BARBOLLA

DBH 4. MAILA

  • AINHIZE GOMENZ BLANCA
  • PAULA TRANCHO GOMENZ
  • CAMILA CAMPOS VACA
  • AIZEDER GOMEZ PEÑA
  • MIKEL LOPEZ LLONA
  • ALAZNE HIERRO VALDECANTOS (SARITUA / PREMIADA)

VIII EDIZIOAN LAN AUKERATUAK ETA SARITUAK (2021)

TRABAJOS SELECCIONADOS Y PREMIADOS EN LA VIII EDICIÓN (2021)

L.H. 1. MAILA

  • IÑIGO  DE POZA MARTÍN
  • ALBA CRESPO PARDO (SARITUA / PREMIADA)
  • MIREN VALLE PIZARRO
  • IZARO ROSERO GOMEZ

L.H. 2. MAILA

  • KADER RAZOUKI
  • MARKEL MARTIN MIRANDA
  • MARKEL MEAZA SANTOS (SARITUA / PREMIADO)
  • ALAZNE MOLINA GALLEGO

L.H. 3. MAILA

  • IZARO MAZA ZULOAGA
  • ANDER FERRERO ETXABE
  • YAIZA HUERGA SANCHO (SARITUA / PREMIADA)
  • AIURI RODRIGUEZ MARTINEZ

L.H. 4. MAILA

  • NEREA DELGADO DE DIEGO
  • CARLA RODRIGUEZ AGUIRRE (SARITUA / PREMIADA)
  • MAITE REYES BENGOETXEA
  • IZARO FERNANDEZ MARTINEZ

L.H. 5. MAILA

  • XABIER VALERA NUÑEZ
  • MAIDER TRIGUEROS BARBOLLA (SARITUA / PREMIADA)
  • LEIRE ESPARZA GASTÓN
  • JULENE GODOY CALONGE

L.H. 6. MAILA

  • ARAIA IZAGUIRRE  MORENO
  • OIER MALDONADO QUEIJA
  • ASIER GONZALEZ SARANDESES (SARITUA / PREMIADO)
  • MARKEL GUTIERREZ GONZALEZ

DBH. 1. MAILA

  • IGOR CASTAÑO BAÑOS
  • IRENE MINGUEZ ADRADOS
  • ASIER KINTANA RIVAS (SARITUA / PREMIADO)
  • NAHIA AGUILERA MONTILLA

DBH. 2. MAILA

  • UXUE CASTIÑEIRA SANCHEZ
  • RODRIGO VELEZ BERBIS
  • ELBA HERNANDEZ GARCIA (SARITUA / PREMIADA)
  • NORA LOPEZ ALONSO

DBH. 3. MAILA

  • IRENE MARTINEZ RENDO
  • NAROA ARDIONS SEGUI (SARITUA / PREMIADA)
  • NEREA MOLINA SALSAMENDI
  • JASMINE MORALES TALLEDA

DBH. 4. MAILA

  • SENAY NOVO QUINTANO (SARITUA / PREMIADO)
  • UNAX PORTILLA AMARIKA
  • ANDER AYESTA HERNANDEZ
  • NAHIA IZQUIERDO VICENTE